Bitcoin Üretmek

Bugün siz değerli ziyaretçilerimize, bitcoin bilgisayarı nedir?, bitcoin üretim makinası, bitcoin üretme makinası, bitcoin üretme programı, bitcoin makinesi fiyatları, bitcoin madencilik programı gibi konu başlıklarında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bitcoin üretme işine kripto para teknolojisinde madencilik yani İngilizce adıyla mining deniliyor. Bitcoin çıkartmak yani mining yaparak bitcoin elde etmek ise, madencilik yapmaktır. Fakat mining işleminin tek amacı, bitcoin elde etmek değildir. Madencilik yapacak olan kişinin, hesaplama yetkisi kullanarak işlem gerçekleştirmesi, sistem üzerinde ki koruma sistemlerini bilmesi ve doğru bir şekilde senkronizasyon işlemini gerçekleştirebilmesi de geremektedir.

Eğer yukarı da yazılanların hepsini yapabiliyorsanız sizde bir bitcoin madencisisiniz demektir. Bitcoin madenciliğini tek başınıza yapmak isterseniz eğer, sağlam iyi derece de bir bilgisayar sistemine ihtiyacınız olacak. Çünkü bitcoin madenciliği yaparak bitcoin kazmak, bitcoin üretmek için bilgisayarınızın donanınlarının üst seviyede olması gerekmektedir. Yani evinizde kullandığınız, masaüstü bilgisayar ya da oyunlar için kullandığınız laptop ile bitcoin madencilği yapamazsınız. Yapsanız da, yaktığınız elektriği bile karşılayamazsınız.

Fakat bitcoin madenciliği yapamasanız bile, diğer alt coinleri üretebilirsiniz. Bu alt coinlerin ücretleri şuanda çok ama çok düşük seviyelerde. Fakat ileride bitcoin gibi değerlenedebilir. Bu nedenle, şuanda 1 Digitalnote 0,03 $ gibi bir rakam olduğundan, Digitalnote u bozdurup para kazanmanız imkansız. Bunun yerine, şuanda kazım işlemleri düşük seviyelerde olduğu için, kazabildiğiniz kadar kazıp, kenarda bekletip kara geçebilirsiniz.

Eğer gerçek manada madencilik yapmak istiyorsanız, bitcoin mining sistemleri alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli midir?

Bitcoin sisteminin, bağlı bulunduğu bazı protokeller bulunmaktadır. Yani bu bağlı olduğu protokeller sayesinde, yaptığınız işlemler şifrelenmektedir. Aynı şekilde bitcoinin protokelleri haricinde de çok güçlü bir işlem kaydı tutmaktadır. Bitcoin cüzdanınızın şifresini çaldırmaz iseniz ya da bilgisayarınıza virüs bulaştırmaz iseniz, bitcoinlerin çalınması oldukça imkansız gibi durmaktadır.

Bitcoin kripto teknoloji sayesinde, aynı paranın birden çok kere harcanması ne yazık ki mümkün değildir. Paranın size ait olduğu ve başka birisine göndermiş olduğunuz işlem kayıtlarına bakılarak kontrol edilir. Yani bu sayede, hiç kimse kafasına göre bitcoin üretemez ve bitcoin satamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*