Madencilik Nedir

Bitcoin Madencilik Nedir? ya da Bitcoin Mining Nedir?Öncelikle madencilik yani mining yapmak için bir çoğumuz geç kaldı. Bitcoin’in ne olduğunu biliyoruz ve yılda ne kadar kazandıracağı da belli. Talep ne kadar çok olursa kazanmak da o kadar zor oluyor. Madencilikten kazanmayı bir örnek ile açıklamak gerekirsek hatta büyük bir samanlıkta tek bir iğne aramaya benzetebiliriz. Tabii bunun için özel cihazlar üretildi ve bir süre daha üretilmeye devam edecek gibi.

Hatta araç kiralaması yapar gibi makine kiralamaya başlayanları da görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Tabii ille de böyle bir cihaz almanız gerekmiyor. Kendi bilgisayarınız ile bile madencilik yapabiliyorsunuz. Hatta kullandığınız bilgisayar ne kadar iyi ise o kadar hızlı kazanabiliyorsunuz. Yani hızlı bir bilgisayar samanlıkta iğneyi daha hızlı bulabilir diyebiliriz.Fakat kullanım sayısı arttığı için yapacağınız bu madencilikten kazanacağınız para kadar bir gideriniz de oluyor diyebiliriz. Zaten bu yüzden de özel üretilmiş cihazlar daha çok cazip geliyor.

Şu an için üretilmiş en iyi cihaz AntMiner S9 ve bu cihazın fiyatı da 7.500 TL civarlarında satış fiyatı var.

Bu arada ek olarak ekleyebileceğim bir şey de blok bulma hakkında olacaktır. Her bulunan blok için bitcoin ödülü verilir. Madenciliği yapan herkes de bunu kabul etmiş sayılır. Bu sene için 25 Bitcoin verilecek. Bulunan 210.000 bitcoinde ise bu sayı yarıya düşecek.

Ayrıca sormak istediğiniz soruların cevapları için haberler sayfasına bakabilirsiniz.