Ripple Coin Nedir? – Ripple Ne Kadar? – Ripple Grafik – Ripple Haberleri

ripple coin nedir
ripple nedir

Ripple Coin Nedir? – Ripple Ne Kadar? – Ripple Grafik – Ripple Haberleri

 

Ripple diğer coinler gibi bir kripto para birimidir. 2008 yılında başlatılan kripto para dünyası giderek genişleyerek aralarına yeni alt coinler katılmaya başladı. Ripple ise bu alt coinlerden sadece bir tanesi.

Bitcoin çıktıkdan sonra, piyasaya çok fazla alt coinler atıldı. Bu piyasaya giren alt coinlerin çoğunun amacı, bitcoinde olan eksikleri gidermekti. Fakat gün geçtikçe dijital paralara artan taleple birlikte, piyasaya sürülen coinlerin amacı giderek değişmeye başladı. İlk başlarda, bitcoinden daha iyi, daha hızlı bir sistem sunmak için geliştirilirken şimdi karlılık gözetilerek piyasaya yeni coinler sürülmektedir.

 

Ripple 2012 yılında hizmete girmiştir. Ripple’ın piyasalarda yer alan kou XRP olarak bilinmektedir. Ripple coini diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise, madenciliği yapılamayan ilk kripto para birimi diyebiliriz. Ayrıca kullandığı blockchain sistemi de diğerlerinden farklı bir yapıya sahip. Ripple Letger adı verilen bir blockchain sistemini kullanmaktadır.

 

Ripple ‘ın Diğer Coinlerden Farkları

Ripple american Express,UBS, Santander ve Türkiye’ de ki Akbank gibi 100 lerce güçlü desteğe sahip. Ripple bünyesinde bulunan bu şirketlerin para ve varlık transferlerini yönetmektedir. Ayrıca kullandığı farklı blockchain teknolojisi sayesinde düşük maliyetler ile işlem yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Ripple Coin, 35 milyar dolarlık Pazar payına sahiptir. Ayrıca Bitcoin, Ethereum, ve Bitcoin Cash ‘den sonra 4. En büyük dijital para ( alt coin ) olarak bilinmektedir.

Ripple Kaç Adet Üretildi?

 

Toplam üretilen Ripple coin ( XRP ) sayısı 99,993,093,880 adettir. Fakat şuan için piyasa da 38,739,144,847 adet XRP dolaşmaktadır. Geriye kalan XRP coinler ise, şirket tarafından farklı aralıklar ile pazarlara sunulmaktadır.

Ripple Fiyatı? Ripple Ne Kadar?Ripple Kaç TL?

Ripple uzunca bir süre 0.25 $ bandında seyretmiştir. Fakat gün geçtikçe kripto para birimlere karşı artan ilgiden dolayı XRP ( Ripple ) değeri de giderek armaya başlayarak 1.37$ bandına kadar yükselmiş ve tekrardan düşüşe geçmiştir. Ripple 2018 Eylül Ayı itibari ile, 0.27 $ – 1.73 TL ‘den işlem görmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*