Dash ( DASH ) Coin Nedir?

Dash coin nedir?

Dash coinin piysalarda yer alan eski adı Darkcoin (DRK) dir. Yeni adı ise Dash coin ( DASH ) dir.

Dash coin gizlilik odaklı olarak geliştirilmiş ve bitcoin alt yapısına uygun bir sanal kripto para birimidir. Bitcoin sisteminin alt coini olarak adlandırılmaktadır. Bitcoin yapısında eskide kalan kripto para transferleri olan blockhain yapılarında görüntülebilen Dash coin yapısında ise geçmişte yapılan işlemler görüntülenememektedir.

Dash coin sisteminde gönderilen para tutarı / para adedi dahil diğer yer alan bütün bilgiler gizlidir. Merkezi olmayan bir yapıda çalışmakta olan Dark Coin (DRK) , geriye dönük olarak incelenmek istediğinde, bu veriler maalesef görüntülenememektedir. Dash coinin üretim algoritması X11 hash yapısı ile çalışmaktadır.

Dash Coin ( DASH ) resmi web sitesi: www.dash.org

Neden Dash Coin Almalıyım?

  • Dash Coin diğer coin sistemlerine göre daha hızlı çalışmaktadır. Dash coin Masternode ağının gücünden yararlanmakta ve Instantx isimli yeni bir teknoloji kullanmaktadır.
  • Dash coin diğer coin sistemlerine nazaran daha güvenli bir ortam sunmaktadır.
  • Dash coin alım ve satım işlemi yaparken, bir arkadaşınıza para gönderirken, oldukça düşük komisyonlar ile işlem yapmaktadır.

Dash Coin Ne Kadar?

Dash coin 22 Aralık 2017 tarihinde 997 $ olarak görünmektedir.

2019 da dash coin artar mı?

2019 yılı için bir çok yatırım danışmanı ve kripto para uzmanları tarafından Dash coinin artacağını beyan etmektedirler. Tabi ki sitemiz içerisinde yer alan yazıların hiç biri Yatırım Tavsiyesi niletiğinde değildir. Yatırımı yapacak olan kişinin kendisinin karar vermesi en doğru seçenecek olacaktır.

Dash coin 2019 da düşer mi?

Bu sorunun cevabını şuan için hiç kimse bilemez ne yazıkki. Fakat 2019 yılı geldiğinde hep birlikte gözlemleyeceğiz. Dash coin in fiyatı şuan itibari ile 997 $ civarındadır. Fakat bir çok yatırım danışmanı ve kripto para uzmanı 2019 yılında Dash coinin giderek yükseleceğini belirtmektedir.

Bu yazımızda sizlere Dash coin nedir?, dash coin artacak mı, dash coin düşecek mi,2019 da dash coin artar mı gibi bilgiler vermeye çalıştık. Sitemizi takipte kalarak diğer kripto para haberlerinden haberdar olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*