İşte Bitcoin Milyonerleri

İş Bitcoin’den Zengin Olanları Listesi

 

İlk olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto nickli bir geliştirici tarafından deneysel maksatlı olarak piyasaya sürülen sanal para birimi olan Bitcoin , geçen süreç içerisinde beklenmedik derecede popüler hale geldi.

 

Bitcoin diğer ödeme sistemleri gibi herhangi bir merkezden yönetilmediği için, belli kurallara bağlı olarak işlemektedir. Madenciler ( Miner ) tarafından çıkartılan Bitcoin ler, tedavüle girerek, Bitcoin’in değeri de giderek artmış oluyor.

 

Bitcoin ile dilediğiniz her an, Dünyanın istediğiniz herhangi bir yerine para gönderme imkanınız bulunuyor. Bir aracıya ihtiyacınız olmadan, direk göndermek istediğiniz kişinin Bitcoin cüzdanına gönderim yapabiliyorsunuz. Hafta içi, hafta sonu, mesai saati vb. durumlar Bitcoin sisteminde yer almadığı için, bir çok genç girişimci tarafından sevilerek kullanılıyor.

Şimdide Bitcoin kullanarak zengin olanların listesine bir göz atalım.

 

1.      Kristoffer Koch

Kristoffer Koch Norveçli bir öğrenci ve Bitcoin’i piyada ilk gördüğü anda 2009 yılında 150 Kroner yani 27 USD yatırım yapmış ve o zaman ki Bitcoin kuru ile tam 5000 Bitcoin satın almış. 2013 yılında ise yapmış olduğu yatırımı hatırlayan Kristoffer Koch ilk başta Bitcoin cüzanının şifresini unuttuğu için hatırlamakda güçlük çekmiş. Uzun denemeler sonucunda şifresini hatırlayan Koch Bitcoin’lerinin o günkü değerini görünce şoke oldu. 27 USD ye aldığı 5000 Bitcoin, 2013 yılında tam 900 bin dolar seviyesine gelmişti.

 

2.      Charlie Shrem

Charlie Shrem henüz 26 yaşında. Fakat 26 yaşında olması onu milyoner yapmak için bir engel değil. Manhattan’da ki en meşhur barlarından birinin ortağı. Ayrıca BitInstant borsasının da kurucusu olan Charlie Shrem’in toplam serveti 45 Milyon doları aşıyor.

 

3.      Roger Ver

Bitcoin piyasasında yer alan en güçlü Bitcoin yanlısı bir kişiliktir. Kendisi şuan Tokyo ‘da yaşamaktadır. Bitcoin ile akalaı onlarca farklı projede rol almaktadır. Kendisi Bitcoin için; “ Bitcoin, Dünya tarihinin internetten sonra ki en önemli buluşu” şeklinde ifade ediyor. Rover Ver ‘in serveti yaklaşık 52 Milyon Dolar.

 

4.      Cameron ve Tylor Winklevoss

Bu kardeşler, Mark Zuckerberg’in facebook projesini kendilerinden çaldığını iddaa eden kardeşler olarak bilinmektedir. Bu 2 kardeş Bitcoin dünyasında yer alan tüm Bitcoinlerin yüzde 1’ine sahipler. İkiz kardeşler Harvard mezunu olup, sürekli olarak Bitcoin alım ve satım fonlarıyla gündeme gelmektedir. Servetlerinin ise 400 Milyon Dolar civarında olduğu söyleniyor.

 

5.      Jered Kenna

Jered Kenna ADB’de açılan ilk Bitcoin borsasının sahibidir. Tradehill’in kurucusu ve icra kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Bitcoin ile ilk olarak 2009 yılında tanışmıştır. Ayrıca San Francisco’da yer alan Hacker Hotel’inde sahibidir. Servetinin 30 Milyon Dolar civarında olduğu söyleniyor.

 

6.      Yifu Guo

Avalon’un kurucusu olarak bilinmektedir. Bitcoin madenciliği ile alakalı donanımlar üretmektedir. ASIC tabanlı çipleri ilk olarak yaratan girişimci olarakda bilinmektedir. 2011 yılından beri Bitcoin ile ilgilenmektedir. Servetinin ne kadar olduğu bilinmemektedir.

 

7.      Bruce Wagner

Bruce Wagner asıl olarak Amerika’lı bir talk show sunucusudur. Kripto paralar sayesinde yüksek miktarda kazançlar elde etmiştir. Bitcoin sisteminin en başından beri destekçisidir. Devamlı olarak, konferanslar vererek Bitcoin’i tanıtmaya anlatmaya devam etmektedir.

 

8.      Mark Karpeles

Dünya’nın ilk ve bir zamanlar en büyüğü olan MT.GOX Bitcoin borsasının kurucusudur. Kripto paralar sayesinde zengin olduktan sonra, o günden beri şansızlıklar içerisinde yaşamaktadır. Servetinin yaklaşık olarak 500 Milyon Dolar olduğu bilinen Karpeles, 2015 yılında Japon polisi tarafından tutuklanmıştır.

 

9.      Eric Voorhees

Bitcoin sektöründe bir çok projede yer alan Eric, ayrıca Bitcoin girişimcisi olarak da bilinmektedir. En çok bilinen girişimlerinden biri ise, Bitcoin ile çalışan ilk kumar sitesi olan SatoshiDice ‘dır. Eric daha sonra bu siteyi 126 bin 315 Bitcoin karşılığında satmıştır.

 

10. Gavin Andresen

Bitcoinin kurucusu olan Satoshi Nakamoto’dan sonra Bitcoin projesine en çok emek veren isimlerden biridir. Gavin Bitcoin projesinde ki en önemli programcılardan bir tanesidir. Serveti tam olarak bilinmeyen Gavin, en önemli Bitcoin yatırımcılarından biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*