Ripple Artmaya Devam Ediyor

Ripple %71 Arttı

Japonya ve Güney Kore bankaları tarafından yürütülen Ripple blok zinciri tabanlı ödeme denemesininden sonra XRP – Ripple fiyatı son 24 saat içerisinde % 71 oranın da artış gösterdi.

Güney Kore kripto para ticaretinde Ripple sisteminin % 50 sini oluşturuyor. Kripto para borsasının en büyük borsası Güney Kore borsasıdır.

Geçtiğimiz son 24 saat içerisinnde Bittrex, bitfinex, Bitstamp ve binance günlük ticaret hacmi 1.7 milyar doların üstüne çıktığı öğrenildi. Güney Kore’de yer alan yatırımcıların sayısı hızlı artış gösstermeye başladı.

Güney Kore Piyasayı Dalgalandırıyor

Japonya’nın önde gelen medya kuruluşlarından birisi olan Nikkei, 13 Aralıkta Japonya ve Güney Kore’de yer alan büyük bankaların Cuma günü Ripple Blockchain ve çözümlerinin testine başlayacağını bildirmişti. Ortak bir proje olan bu projenin amacı ise, uluslararası fon transferinde maliyeti yüzde 30 oranında düşürmek.

2017 yılının başından beri ripple Labs, büyük bankalara ve büyük finansal kuruluşlara Ripple blok zinciri teknolojisini benimsemeleri için yardımcı olmaktadır.  Japonnya merkezli bankalar özellikler XRP – Ripple teknolojisini hızla benimsemiş görünmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*