Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin her geçen gün daha çok kullanılmaya başladıkça bir çok soru da sorulmaktadır. Bu yüzden en çok sorulan soruların ufak bir derlemesini yapmanın yararlı olacağını düşündük. Daha detaylı bilgileri blog sayfasında sürekli olarak yazacak ve açıklayacağız.

En çok sorulan sorulardan biri bu olduğu için ilk sıraya koymak istedim. Ülkemizde yasadışı olarak gözükmese de bazı ülkeler de kullanım yasaktır. Tabii kullanımın önüne geçildiği de söylenemez. Bir çok yasadışı iş için kullanıldığından dolayı biraz tereddütlü bakılsa da tüm para birimleri gibi bu işin içinde yasal olmayan işlerde kullanım yapıldığı söylenebilir.

Bitcoin üretimi için mining yani Türkçe deyimi ile madencilik yaparak BTC üretimi yapabilirsiniz. Bunu 2 türlü yapabilirsiniz. İlki kullanmakta olduğunuz bilgisayar ile. İkincisi ise özel olarak üretilmiş makineler ile madencilik yapabilirsiniz.

Ülkemizde pek alışveriş siteleri olmasada dünya çapında bir çok alışveriş yapabileceğiniz site bulunmaktadır. Fakat özellikle ülkemizde kazanılan bitcoinler TL, Dolar, Euro gibi gerçek para çeviriliyor diyebiliriz.

Bitcoin ödemeleri çok kolay oluyor diyebilirim. Hatta bir çok internet bankacılığının transferlerinden daha kolay oluyor bile diyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken tek şey cüzdanınızda yer alan alıcı kısmına doğru adresi yazmak ve istediğiniz tutarı yazmaktır.

Aslında bir nevi Bitcoin tarzı farklı para birimleridir. Günümüzde 200 üstünde sanal para birimi bulunmaktadır. Günümüzde çok kullanımı olduğu gibi değerine değer katan bir çok sanal para birimi de bulunmaktadır. Bitcoinden sonra en çok değerli olan para birimi Ethereum, Ripple, Litecoin, Iota gibi para birimleridir.

200 üstünde altcoin bulunduğu gibi bir çok exchange yapan site de bulunmaktadır. Bunların hepsi ne yazık ki bütün altcoinleri bulundurmuyor. Bu yüzden tercih edeceğiniz para biriminin ülkemizde ki sitelerden ya da güvendiğiniz sitelerden kontrol etmenizde fayda var. Bir çok para birimi olduğundan haliyle rekabet savaşı da yaşanıyor diyebiliriz. Bu yüzden iyi araştırma yapmadan acele karar verip boşa kürek çekmemeye dikkat edin.