Tron Coin Nedir ve Tron Coin Nereden Alınır?

Tron coin diğer adıyla Tronix piyasa kısaltmalarında TRX olarak bilinmektedir.

Tron coin 18 Eylül 2017 tarihinde coin piyasasına dahil edilmiş olup, toplam token sayısı 100 milyar ve dolaşımda ki token sayısı ise yaklaşık olarak 65 milyardır.

Tron coin bir çok büyük coin borsasında işlem görmesinden dolayı yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Tron coin blockchain temeline sahip, özgür bir eğlence sitesi olarak tanımlanmakta. Sistemin alt yapısında kullanılan protokol kullanıcıların verilerini, özgürce depolamasına olanak sağlamaktadır.

Tron ekibi kurulduktan sonra, Singapur merkezli olarak Tron vakfı da kurdu. Tron vakfı kar amacı gütmeyen, açıklık, şeffaflık ve adalet ilkelerine bağlı olarak çalışacağını ve TRON coinin gelişmesine destek olması amacı ile kuruldu.

Tron Coin merkezezi olmayan içerik protokolüne sahip 4 temel çalışma prensibi bulunuyor.

  • Veri özgürlüğü: İçerikler tamamen özgür ve herhangi bir kontrole tabii değildir.
  • İçerik sağlama: İçerikler karşılığında dijital ortamda varlık kazanılmakta olup, bu sayede platform kendisini sürdürebilmektedir.
  • Kişisel ICO: Platforma üye olanlar kendileri ICO düzenleyebilir ve geliştirecekleri kripto paraları dağıtabilir. Diğer üyelerde bu varlıkları satın alarak fayda sağlayabilir.
  • Altyapı: Dağıtımlı bir alt yapıya sahiptir ve al-sat imkanının yanında, tahmin oyunları oynama imkanı da sunmaktadır.

Tron Coin Nereden Alınır?

Tron coin piyasaya çıktığından beri, büyük borsalarda yer almaktadır. Sizde kendi kullandığınız borsanızda yok ise, alternatif olaran Binance borsasını kullanabilirsiniz. Günümüzde bir çok kripto para borsası coin alım satım işlemlerinde Tron Coini de kullanmaktadır.

Tron Coin Güvenilir Mi?

Tron coin piyasaya çıktığı günden beri bir çok yatırımcı tarafından merak edilen coinlerden biri olmuştur. Tron coin piyasaya çıktığı sıralar da 1 Tron coin 0.0015 $ civarında idi. Fakat bir ara yükselişe geçerek 0,25 $ seviyelerine ulaşan Tron şuanda 0,19 $ seviyelerinde dolaşmaktadır. Son derece güvenilir bir coin olarak adlandırabiliriz. Fakat tron coin ile kazanmak için sabırlı olmanız gerektiğini de belirtelim.

Tron Coin Ne Kadar?

Merak edenler için hemen Tron coinin fiyatını da ekleyelim. Tron Coin şuanda 0,12 TL olarak işlem görmektedir. 1 Tron Coin 0,019 $ ‘dir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*